Menu

Mamanomakeup

Macierzyńskie inspiracje,ciekawostki,nowości,zdobycze,wzloty i upadki Mamy No Make Up i otaczającego ją świata

Hipermodny Detox

mamanomakeup

Witam Kochani.

W jednym z poprzednich wpisów obiecałam opowiedzieć o moim Detoxie. Jesli czekacie na spis produktów,dietę złożoną na każdy dzień tygodnia to.... niestety bedziecie rozczarowani. Nie zafundowałam sobie oczyszczania organizmu z książek ,forów i innych troche dziwnych jak dla mnie źródeł.  Starałam sie obiektywnie ocenić mój tryb życia i wyeliminować to co zaśmieca mój organizm. Ci,którzy mnie znają,wiedzą,że do niedawna moją miłością,porannym rytuałem była KAWA. Bez niej mój dzień nie zaczynał się,nie funkcjonował i sie nie kończył. Spokojnie mogę nazwać to uzależnieniem.  Ale jak każda jego postać odbiła sie sporymi stratami na zdrowiu.  Kilka razy próbowałam więc porzucić ten nawyk. Z marnym skutkiem. Kilka miesięcy temu mój układ pokarmowy jednak interweniował. Wiedziałam,że zle to się dla mnie skończy.  Jesteśmy mimo wszystko fantastycznie skonstruowani. Organizm powiedział ,,dość ". Teraz nawet zapach kawy mi przeszkadza. 

Odstawiłam też cukier. Poza utratą wagi,śpię spokojniej a moja skóra jest w dużo lepszej kondycji. 

Kolejnymi skladnikami,które może nie zostały wyeliminowane w 100% ,ale mocno ograniczone to gluten i laktoza. Nie zrobilam tego z powodu mody. Od dziecka na przedramionach i udach mialam brzydkie zmiany . Lekarze nie bardzo potrafili mi pomóc. Bywało,że latem zmuszało mnie  to do zakrywania tych zmian. 

Zaprzyjaźniłam sie z zieloną herbatą oraz wieloma odmianami herbat ziołowych.  Niebawem będę testowała oxy herbatę od https://www.dietaoxy.pl/shop#oxy-tea.

Mam nadzieję,że będzie strzałem w 10.

Codziennie pije 3 litry wody. Teraz moim porannym rytuałem jest szklanka ciepłej wody ze świeżo wyciśniętą połową cytryny. 

Tych kilka zmian spowodowało znaczną poprawę samopoczucia i zaczynam zauważać poprawę stanu skóry,włosów i paznokci.

Polecam każdemu zaczynać powoli wprowadzać zmiany,bo to ułatwia zadanie i wydłuża efekty. 

Trzymam za kazdego z osobna kciuki ����

MNMU ❤

 

© Mamanomakeup
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci